Piotr Figiel

Joanna od Aniołów - ale nie matka

pastel+kolaż, 50x70 cm

Urodziłem się w 1966 roku w Bielsku-Białej, gdzie spędziłem też większą część życia. Pewien okres młodych lat spędziłem w Bochni, gdzie miałem okazję pod koniec lat 70. pobierać prywatne lekcje malarstwa u p. Józefa Rojkowskiego, wytrawnego pejzażysty i naturalisty. Potem było Liceum Plastyczne w Bielsku-Białej, następnie Studium Reklamy w Katowicach. Od roku 1988 możemy mówić już o mojej samodzielnej pracy twórczej w malarstwie, rzeźbie, fotografice, pisarstwie, muzyce, w działaniach parateatralnych… Przedstawiam się zatem jako twórca interdyscyplinarny.

Mam w dorobku setki obrazów, tysiące rysunków, kilka dziesiątek rzeźb, prace te pokazywałem jak dotąd na ok. 25 wystawach indywidualnych i tyluż zbiorowych, w kraju i za granicą.
Sporo też było publikacji moich fotografii oraz cała seria spektakli sztuki – autorskich przedstawień poetycko-muzycznych, najczęściej towarzyszących wystawom malarstwa.

W latach 2015-2016 prowadziłem autorską galerię w Zakopanem. Moje obrazy i rzeźby znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju, i za granicą.
Od kilku miesięcy mieszkam i tworzę w Tarnowie.