Mateusz Kijak

Interimpres

grafika komputerowa, 2019

Urodzony w Tarnowie. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Tarnowie. W latach 2009-14 studia na Wydziale Rzeźby ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego, aneks z rysunku w pracowni profesora Andrzeja Zwolaka.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą, grafiką komputerową, produkcją video, animacją, a także produkcją muzyki. Mateusz Kijak brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz współpracował z wieloma znanymi wykonawcami muzycznymi: Peja, Chronixx,
The Outlawz (zespół założony w 1995 r. przez Tupaca Shakura), Damian Marley, Third World, Iration, Young Buck, Elan Atias, Bone Thugs-N-Harmony etc.

W 2016 roku Mateusz Kijak zaangażowany był w proces produkcji, pierwszego Tarnowskiego pełnometrażowego filmu fabularnego pt. “TodMachine”. W latach 2018 i 2019 autor został laureatem stypendium artystycznego przyznawanego przez Gminę Miasta Tarnowa.
W 2022 roku wraz z muzykiem Wojtkiem Strońskim, stworzył utwór pt. Preludium, który trafił do produkowanego przez TVN serialu pt. „Bunt”. Obecnie Mateusz Kijak pracuje nad wieloma projektami autorskimi oraz kontynuuje współpracę z zagranicznymi muzykami.