Piotr Franciszek Barszczowski

Piotr Franciszek Barszczowski

Fot. Monika Michalczewska

Doktor sztuki, artysta-plastyk, artysta-fotografik, projektant komunikacji wizualnej, teolog i pedagog.

Urodził się w 1972 r. w Tarnowie. Jest absolwentem dwóch krakowskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki oraz Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II. Specjalizacja w dziedzinie komunikacji wizualnej oraz w dziedzinie historii sztuki sakralnej.

Autor ponad 500 identyfikacji wizualnych firm i wydarzeń kulturalnych. Biegły sądowy w dziedzinie sztuk plastycznych i komunikacji wizualnej przy Sądzie Okręgowym w Tarnowie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Związku Polskich Artystów Fotografików. Twórca „Neowitrażu” – charakterystycznego foto-kolażu komponowanego fragmentami mikro i makrofotografii.

W 1995 r. założył w Tarnowie Pracownię Plastyczną i Galerię „SYMBOL”; założyciel grupy artystycznej „NEOSECESJA”. Wykładowca projektowania komunikacji wizualnej, reklamy i marketingu w Katedrze Wzornictwa Wydziału Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Pomysłodawca i organizator 16. plenerów pt. “Ekspedycja artystyczna w poszukiwaniu piękna”. Od roku 2018 pełni funkcję prezesa Fundacji Artystycznej PEGAZ oraz konsultora przy Komisji ds. Ewangelizacji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

 

www.symbol.art.pl
symbol@symbol.art.pl
tel. 604 212 312