Piotr Bubak

Piotr Bubak urodził się w 1959 roku. W latach 1975-1979 uczęszczał do Liceum Konserwacji Zabytków Architektury – specjalizacja sztukator. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom z wyróżnieniem w 1984 roku uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz. Ukończył także Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, na kierunku Nauczanie Zawodu.

Działa w Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszeniu Tarnowskich Artystów Plastyków, a także w Stowarzyszeniu Akwarelistów Polskich.

Zajmuje się głównie rzeźbą oraz malarstwem, nie stroni również od akwareli, rysunku czy technik cyfrowych. Działa także w zakresie: architektury, architektury wnętrz, grafiki użytkowej, oprawy imprez plenerowych, oprawy programów telewizyjnych, budowy i oprawy stron internetowych, wizualizacji i renderingu. Brał udział w wielu wystawach i konkursach z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby, grafiki komputerowej, a jego prace malarskie, rzeźby, grafiki znajdują się w Polsce, USA, Kanadzie, Australii, Austrii, Niemczech, Holandii, Francji. Od 1989 roku tworzył pierwsze w Polsce, profesjonalne pracownie projektowania komputerowego.

Jego prace są dynamiczne, nasycone powietrzem i światłem. Tematy i detale rozproszone w czasie i przestrzeni pozostawiają miejsce dla tajemnicy, inspirują wyobraźnię.